به نان فانتزی سلام کنیم

کالری- نون رسون - سفارش آنلاین نان های حجیم و نیمه حجیم
کالری نان سنتی و فانتزی
تیر ۲۷, ۱۳۹۶
نان فانتزی - نون رسون - سفارش آنلاین نان های حجیم و نیمه حجیم

نان فانتزی - نون رسون - سفارش آنلاین نان های حجیم و نیمه حجیم

امروز با اولین خبر از سایت نون رسون همراه شما هستیم و از این پس می توانید در مورد نان های فانتزی و مزایای استفاده از آنها بیشتر اطلاعات کسب کنید البته منظور ما این نیست که نان سنتی ارزش غذایی ندارد بلکه بسته به شرایط و تهیه این نان ها ممکن است ارزش غذایی کمتری برای شما داشته باشد.

داشتم توی وب در مورد نون جستجو میکردم و با تیتری از سایت جام جم برخورد کردم با عنوان سلام به نان فانتزی. با خودم گفتم الان یکی از دکترها که ما نمی شناسیم کلی از نون سنتی و ارزش غذایی این نون بد میگه!

کمی بیشتر رفتم تو خبر و شروع به مطالعه کردم و ابتدای خبر اینگونه زیر تیتری داشت :

چندی پیش رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد نان سنتی سالم نیست و سیاست وزارت بهداشت جایگزین کردن نان صنعتی به جای سنتی است.

دکتر رسول دیناروند در مورد اینکه هزینه های پایین نون سنتی و میل مردم برای خرید اینگونه نون ها و ارزش پایین آن مطالبی را مطرح کرده بودند که از حق نگذریم درست بود.

از مهمترین عواملی که دکتر دیناروند مطرح کرده بودند می توان به مواردی همچون : چرخه تولید ناقص – شرایط نامناسب بهداشتی – کارگران  بی تجربه – آرد بی کیفیت اشاره شده است.

همچنین در این خبر خانم دکتر ربابه شیخ‌الاسلام در مورد رابطه مستقیم  زمان مناسب برای عمل آوری خمیر نان و هضم توسط انسان و مهمتر از آن افزایش ماندگاری نان اشاره کرده اند.

در آخر دکتر رسول دیناروند در مورد ارزش بالای نان های صنعتی چند نکته را اشاره کردند که من برای شما به صورت تیتر وار می نویسم :

  • مکانیزه بودن تمامی مراحل پخت نان صنعتی
  • روند تخمیر طبیعی در شرایط استاندارد
  • حرارت غیر مستقیم در پخت نان
  • برخی نان‌های تولیدی کارخانه با سبوس، آرد جو، آرد سویا و ریز مغذی‌هایی مثل آهن، روی، ویتامین‌های گروه B و کلسیم غنی می‌شوند

تنها چند نکته بالا که توسط دکتر مطرح شد گواه بر سلامت و ارزش غذایی بالای نان های صنعتی دارد

و در آخر مقاله سوالی مطرح شده بود که چه نونی بالاخره باید تهیه کنیم؟ 🙁

جواب واقعا منطقی بود و به عهده خریدار

در این میان، نان‌هایی که به همان نان فانتزی مشهورند، در مقایسه با نانوایی‌های سنتی در شرایط بهداشتی‌تر و اغلب با دستگاه‌های مجهز تهیه می‌شوند، اما معمولا آرد مصرفی‌ این نانوایی‌های فانتزی هم آرد سفید بدون سبوس است؛ هرچند خوشبختانه از جوش‌شیرین استفاده نمی‌کنند و گاهی در تهیه نان‌ها از سبزیجات، مغزها و اضافه کردن سبوس به‌صورت دستی بهره می‌برند که این موضوع افزایش کیفیت و ارزش غذایی نان را به همراه دارد.

به هر حال این نظر کارشناسان در زمینه نان سنتی و فانتزی بود.شما به چه نانی علاقه دارید؟ حتما نظر خود را با نون رسون به اشتراک بگذارید.

 

احمد رضا شمیمی
احمد رضا شمیمی
نون رسون اولین استارتاپ نان فانتزی در ایران می باشد که بصورت پایلوت در کرج آغاز به کار نموده است و تا چند وقت دیگر شما تهرانی ها هم می توانید از سرویس نون رسون استفاده نمایید. در صورتی که هر انتقاد و پیشنهادی داشتید با من از طریق ایمیل hello@noonreson.ir در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *